بروشور خط‌کش با استفاده از تداعی «خط‌کش و نقاله» در ذهن مخاطب، به این نکته اشاره می‌کند که مسجد، ملاک و معیار سایر امور در اسلام در همه‌ی سرزمین‌ها می‌باشد. لذا عمران مسجد که از جمله وظایف محوّل‌شده به مومنین است، نه تنها عمران مادی مسجد را در برمی‌گیرد، بلکه شامل عمران معنوی یعنی اقداماتی که مسجد را به جایگاه حقیقی و طراز اسلامی‎اش نزدیک کند، نیز می‌شود.

به‌همین منظور، خط‌کش تلاش می‌کند تا ایده‌هایی را در موضوعات مسجد و مدرسه، مسجد و اقشار، صدای اذان، نماز صبح، جاذبه‌ی مسجد و حفظ قرآن، را با استفاده از بیانات رهبری، به مومنین منتقل کند. این اثر توسط موسسه رویش رسانه و به سفارش باشگاه ایده‌پردازان مسجدی تهیّه شده‌ است.

گردآوری و تولیدمحتوا: رویش رسانه گرافیک: سیدرضا سعیدزاده | مدیر هنری: محسن مشرقی

برای مسجد جاذبه درست کنید تا بچه‎ها، جوانان و زن و مردمحلّه، مجذوب مسجد شوند. مساجد جایگاه ارتباط انسان با پروردگار و از جمله مراکز تصمیم‌گیری‌های اجتماعی و سیاسی جوامع اسلامی است. باید با برنامه‌ریزی صحیح و استفاده از ابزارهای فرهنگی-هنری، عمران معنوی مساجد را تقویت کرد و از ظرفیت‌ شوق‌آوری و شورآفرینی مساجد برای جذب قشرهای مختلف مردم و تبلیغ مفاهیم و معارف اسلامی بهره‌گیری کامل کرد.

امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، ۲۷/۸/۱۳۷۱

Image module
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *