فیلم کوتاه همیشه معلم

همیشه معلم روایت معلمانی است که در روزهای مبارزه با کرونا به جمع جهادگران سلامت پیوستند و علاوه بر تلاش در سنگر علم و دانش، به خدمت در عرصه سلامت نیز پرداختند و کلاس درس خود را به محل دوخت ماسک و بسته‌بندی پک‌های بهداشتی تبدیل کردند.

تولید: رویش رسانه | بهار ۱۳۹۹

به سفارش: دفتر خفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای khamenei.ir

نویسنده و کارگردان: داوود میرزابیگی | تهیه‌کننده: محسن مشرقی | تصویربردار و تدوینگر: علی ظاهری | دستیار کارگردان و عکاس: ساناز برجی‌خانی | صدابردار و صداگذار: علی مشرقی | مدیر تولید: پژمان علمدارزاده | گرافیک: سیدرضا سعیدزاده بیدگلی | بازیگر: طاهره دانشیار،؛ ریحانه نادری، زهرا ملایی | با سپاس فراوان از خانم سیادتی؛ مدیریت دبستان شهید هاشمی نژاد

این فیلم درباره معلمانی است که نه تنها در ایام کرونایی سنگر علم  و دانش را رها نکردند و آموزش را به شیوه مجازی ادامه دادند، بلکه همزمان کلاس درس و مدرسه خود را به فضایی برای تهیه و بسته‌بندی پک‌های بهداشتی تبدیل کردند.

Image module

برای آشنایی بیشتر با فیلم کوتاه همیشه معلم، گفتگو خبرگزاری تسنیم را با داوود میرزابیگی کارگردان اثر بخوانید:

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، بیماری کرونا با وجود همه چالش‌ها و مشکلاتی که با خود به همراه آورد، بار دیگر بستری شد تا جلوه دیگری از همدلی در بین صفوف مختلف مردم به نمایش گذاشته شود و در این میان سهم معلمان کمتر از بقیه نبوده و نیست. فیلم کوتاه «همیشه معلم» که توسط جمعی از هنرمندان جوان کاشانی و در مؤسسه رویش رسانه تولید شده است به بیان این واقعیت می‌پردازد.

داوود میرزابیگی کارگردان فیلم کوتاه «همیشه معلم» درباره موضوع فیلم چنین گفت: این فیلم درباره معلمانی است که نه تنها در ایام کرونایی سنگر آموزش را رها نکردند و آموزش را به شیوه مجازی ادامه دادند، بلکه همزمان کلاس درس و مدرسه خود را به فضایی برای تهیه و بسته‌بندی پک بهداشتی تبدیل کردند.

داوود میرزابیگی با اشاره به اینکه این فیلم در دبستان شهید هاشم‌نژاد کاشان فیلمبرداری شده است، ابراز داشت: چندین مدرسه در کاشان پس از تعطیلی مدارس، به کارگاه‌های دوخت ماسک و لباس پرستاری تبدیل شدند. همین موضوع باعث شکل‌گیری ایده اولیه این فیلم شد. در ادامه با کمک خانم طاهره دانشیار یکی از معلمین دلسوز کاشانی که به ایفای این نقش پرداختند، فیلم ساخته شد.

در خبرگزاری تسنیم بخوانید

بازتاب “همیشه معلم” در خبرگزاری‌ها

Image module
Image module
Image module
Image module
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *